Stolen
Stolen Rampage Rear Wheel - 24", 14 x 110mm, Rim Brake, Cassette, Black, Clincher
MPN: S418 · UPC: 811652014181
$109.99
Out of Stock — Call for Availability
💳
Select Option: Stolen Rampage Rear Wheel - 24", 14 x 110mm, Rim Brake, Cassette, Black, Clincher
🏪 Free pickup: 26 Essex St (Rear), Andover MA · 978-270-4895
🔒 Secure Checkout
💳 Visa · MC · Amex · Apple Pay
📦 Free Ship $3,500+
🚚 Local Delivery $20
The Rampage rear wheel features a sealed bearing hub, 14mm axle and a Rampage double-walled rim.
- ✓ Includes Stolen PVC rim strip
- ✓ 10t Chromoly driver w/ 3-pawl system
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Wheel Size | 24" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Valve | Schrader |
You Might Also Like
Related Products
In Stock
ENVE Composites
ENVE Composites AM30 Rear Wheel - 29", 12 x 148mm, Center-Lock, XD, Innerdrive 80pt, Black, 28H
$770.00
In Stock
ENVE Composites
ENVE Composites XC28 Rear Wheel - 29", 12 x 148, Center-Lock, XD, Innerdrive 80pt, Black
$770.00
Customer Reviews
Reviews
No reviews yet. Be the first!
Write a Review
☆☆☆☆☆
$109.99
Out of Stock — Call for Availability