⚠️ This product has been discontinued and is out of stock.
BSD
BSD Mind Front Street Pro Front Wheel - 20", 3/8" x 100, Rim Brake, Black, 36H
MPN: WHL008 · UPC: 5060514322222
$179.99
Out of Stock — Call for Availability
💳
🏪 Free pickup: 26 Essex St (Rear), Andover MA · 978-270-4895
🔒 Secure Checkout
💳 Visa · MC · Amex · Apple Pay
📦 Free Ship $3,500+
🚚 Local Delivery $20
A complete street ready front wheel built around the Front Street Pro hub and made up of all top spec BSD parts, the exact same tried and tested wheels that the BSD team uses without the hassle of building them.
- ✓ Included Jersey Barrier hub guards
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 20" |
You Might Also Like
Related Products
ENVE Composites
ENVE Composites 45 Foundation Front Wheel - 700, 12 x 100, Center-Lock, Black
$630.00
Customer Reviews
Reviews
No reviews yet. Be the first!
Write a Review
☆☆☆☆☆
$179.99
Out of Stock — Call for Availability